تست گویندگی کتاب صوتی

آموزشگاه آزاد هنرهای سینمایی آوا ((با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)) در نظر دارد به تولید کتاب صوتی با همکاری شما مخاطبان گرانقدر و عزیز به ویژه شما علاقه مندان به حرفه ی گویندگی  در سراسر کشور بپردازد.

به همین منظور شما می توانید متن زیر را گویندگی کنید و از طریق همین صفحه برای ما ارسال نمایید تا پس از تایید و پذیرفته شدن در این آزمون با طی دوره ی آموزشی ساخت کتاب صوتی، همکاری خود را با ما داشته باشید.بدیهی ست پس از طی مراحل ذکر شده نحوه قرار داد و همکاری خدمت شما اعلام خواهد شد.

متن تست گویندگی

یحیی یازده سال داشت و اولین روزی بود که می خواست روزنامه دیلی نیوز بفروشد. در اداره روزنامه، متصدی تحویل روزنامه ها و چندتا بچه هم سال خودش که آنها هم روزنامه می فروختند چند بار اسم دیلی نیوز را برایش تلفظ کردند و او هم فوری آن را یاد گرفت به نظرش آن اسم به شکل دیزی می آمد. چند بار صحیح و بی زحمت پشت سر هم پیش خودش گفت: « دیلی نیوز! دیلی نیوز! دیلی نیوز! » و از اداره روزنامه بیرون آمد..

تو کوچه که رسید شروع کرد به دویدن. فریاد می زد: « دیلی نیوز! دیلی نیوز! » به هیچ کس توجه نداشت. فقط سرگرم کار خودش بود. هر قدر آن اسم را زیادتر تکرار می کرد و مردم از او روزنامه می خریدند بیشتر از خودش خوشش می آمد و تا چند شماره هم که فروخت هنوز آن اسم یادش بود. اما همینکه بقیه پول خرد یک پنج ریالی را تحویل آقائی داد و دهشاهی کسر آورد و آن آقا هم آن دهشاهی را به او بخشید و رفت و او هم ذوق کرد، دیگر هرچه فکر کرد اسم روزنامه یادش نیامد. آن را کاملاً فراموش کرده بود!

.ترس ورش داشت. لحظه ای ایستاد و به کف خیابان خیره نگاه کرد. دو مرتبه شروع به دویدن کرد. باز هم بی آنکه صدا کند چند شماره ازش خریدند. اما اسم روزنامه را به کلی فراموش کرده بود. یحیی به دهن آنهائی که ازش روزنامه می خریدند نگاه می کرد تا شاید اسم روزنامه را از یکی از آنها بشنود، اما آن ها همه با قیافه های گرفته و جدی و بی آنکه به صورت او نگاه کنند روزنامه را می گرفتند و می رفتند.

بیچاره و دستپاچه شده بود. به اطراف خودش نگاه می کرد شاید یکی از بچه های هم قطار خود را پیدا کند و اسم روزنامه را ازش بپرسد، اما کسی را ندید. روی پیاده‌رو خیابان فوجی از دیزی های متحرک جلوش مشق می کردند و مثل اینکه یکی دوبار اسم روزنامه در خاطرش برق زد، اما تا خواست آن را بگیرد خاموش شد.

پایان

توجه داشته باشید

برای نمونه می توانید کتاب صوتی آیین سخنرانی را تهیه  و گوش کنید.

لطفاً بعد از اینکه متن بالا را گویندگی کردید فرم زیر را تکمیل نمایید و فایل را ارسال کنید

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید